1046

Pozemek m²

180

Užitná plocha m²

4

Počet místností

100

Nadšení %GALERIE

Vítejte

Trocha historie

První písemná zmínka o obci Huntířov pochází z roku 1937, ale osada byla zřejmě založena ještě o 100 let dříve. Nejpravděpodobnějším výkladem názvu obce je odvození od německého slova „HUNT“ neboli vozík na odvážení železné rudy, jejíž naleziště bylo nedaleko. Osada Skuhrov byla dle dostupných pramenů mnohem menší a mladší než Huntířov. Její název byl pravděpodobně odvozen od slova skuhrat (naříkat nad neúrodou způsobenou nekvalitní půdou a vysokou nadmořskou výškou). Na konci 18. stol. dostala obec jednotný název Skuhrov. Velký rozmach kulturní a osvětové činnosti zažila obec ve druhé pol. 19. stol. Místní učitelé byli zdrojem rozmachu a pokroku a spolky, které vznikly ke konci století fungují prakticky dodnes. (Divadelní spolek, hasičský sbor, sokol…)

Místo

Secesní rodinný dům umístěný v jedinečném prostředí je určený především pro milovníky klidu a volné přírody. V létě nabízí okolí této obce nespočet turisticky zajímavých míst. Nedaleká Malá skála, letovisko v hlubokém údolí řeky Jizery pod skalní stěnou Vranovského hřebene. Suché skály, Pantheon a mnoho dalších. V zimě ocení vyznavači zimních sportů blízkost lyžařských areálů jako je Bedřichov, Kořenov, Desná či Tanvaldský Špičák.

Rekonstrukce

Původní stavba z roku 1914 byla postavena v romantickém vesnickém duchu počátku 20 století s relativně výrazným vlivem secesního slohu. Po roce 1989 byl dům ve velmi špatném stavu, několikrát proběhla ne příliš zdařilá rekonstrukce. Současný majitel formou přestavby v roce 2001 uvedl dům do podoby nejvíce se přibližující původnímu stavu. V roce 2016 proběhla ještě další rekonstrukce, při které došlo k přestavbě koupelen, rozvodů, dětské herny a výměně podlahových krytin ve 2np.

Vnitřní prostory

Dominantu přízemí tvoří prostorná obývací místnost, která je orientovaná na jih. Praktická kuchyňská linka, stylová kachlová kamna, velký jídelní stůl a odpočinková zóna tvoří příjemný celek doplněný dobovým nábytkem a příslušenstvím. Dvě chodby, šatna s vestavnými skříněmi, romantická koupelna se sprchou. Prostor pro moderní technologie – pračka, lednička. Další skladovací prostory (kolna, dřevník) určené pro dřevo, nářadí, zahradní nábytek. V patře dvě prostorné ložnice, dětský pokoj, koupelna s vanou, odpočinková zóna a schody do půdního prostoru.

Zahrada a okolí

Vzrostlá zahrada poskytuje svým majitelům naprosté soukromí a dostatek stínu v letním období. Romantická zákoutí pro chvíle odpočinku i hrací zóna určená pro děti. V bezprostřední blízkosti požární nádrž vhodná ke koupání a dětské hřiště.

Základní vybavenost obce

V obci je základní škola včetně školy mateřské, družina mládeže a školní jídelna. Dále pošta, prodejna smíšeného zboží, sokolovna, hostinec, kulečníkový klub.

Mobirise

STANDARDY

 • Kvalitní provedení a materiály
 • Dálkově ovladatelné vytápění
 • Dřevěná okna
 • Zabezpečovací systém
 • Rozvody vody v mědi
 • Vytápěné podlahy v hlavní místnosti a obou koupelnách (dálkově ovladatelné přes mobilní aplikaci)
 • Přímotopy a keramické panely (dálkově ovladatelné přes mobilní aplikaci)
 • Krb s nerezovým výměníkem
 • Systém na zálohu při výpadku el. proudu pro chod čerpadla
 • Stylová kachlová kamna na pečení, vaření a krb
 • Odpad sveden do Biologického septiku za domem
 • Napojení na Wifi
 • Centrální zabezpečovací systém

7 280 000 Kč

Cena

Těšíme se na Vás na prohlídce této výjimečné nemovitosti.

Pro další informace vyplňte kontaktní formulář.

Martin Nesládek

Chalupa Skuhrov

Huntířov 32
468 22 Skuhrov

Tel: +420 777 114 302

Email: martin@nesladek.com

© Copyright 2019 Martin Nesládek - All Rights Reserved